Fairy bulaşık makinesi için tablet deterjan ve elde yıkama için sıvı bulaşık deterjanları üreten bir markadır.

Fairy Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Fairy, sıvı bulaşık temizleyici olarak 1950 yılında İngiltere’de kurulmuştur. Aynı yıl ABD merkezli P&G şirketi tarafından satın alınmıştır. Fairy ABD menşeili bir temizlik ürünü markasıdır.

Fairy Kimin Malı? Sahibi Kim?

Fairy, P&G şirketine ait bir markadır. P&G, William Procter ve James Gamble ortaklığında 1837 yılında Cincinnati, Ohio, ABD’de kurulmuştur. Procter&Gamble Fairy’nin de içinde bulunduğu temizlik ürünleri, kişisel bakım ve hijyen ürünleri markalarının sahibi olduğu çok uluslu bir şikettir. Procter&Gamble şirketinin CEO görevini Jon R. Moeller yapmaktadır.
P&G Türkiye pazarına 1987 yılında girmiştir. P&G Türkiye’de ki üretimlerini Gebze-Kocaeli’nde bulunan fabrikalarında yapmaktadır. Fairy Türkiye pazarına 2010 yılında gelmiştir.

Fairy İsrail Malı Mı?

Fairy, ABD merkezli çok uluslu P&G şirketine aittir. P&G 1960 yılından bu yana İsrail’de faaliyet göstermektedir. İlk fabrikasını 1964 yılında kurmuştur. P&G markaları İsrail’de de üretilmektedir ve buradan ihracatı yapılmaktadır. P&G, kamuoyu tarafından listelenen, İsrail’e destek veren şirketler ve markalar arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir