Duru banyo sabunu, duş jeli, granül sabun, güzellik sabunu, kolonya, saç kremi, sıvı el sabunu, şampuan gibi kişisel bakım ürünleri üreten bir markadır. Ne malı, kimin markası, hangi ülkeye ait olduğu merak edilen konular arasındadır.

Duru Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Duru, 1967 yılında el ve vücut temizliği ürünleri ile Türkiye’de ortaya çıkan bir markadır. %100 yerli ve milli bir marka olarak tüketici tarafından beğeni kazanan, kişisel temizlik ürünleri üreten Türk Malı bir markadır.

Duru Kimin Markası? Sahibi Kim?

Duru, Mehmet Rıfat Evyap’ın kurucusu olduğu, Evyap Sabun Yağ Gliserin San. ve Tic. A.Ş.’nin bir markasıdır. 1927 yılında Erzurum’da ufak bir atölyede işe başlayan Mehmet Rıfat Evyap, Türkiye’nin önemli iş insanlarından biri olmuştur. Evyap, Türkiye sabun ve kişisel bakım ürünlerinin ihracatında önemli bir paya sahiptir.

Duru Nerede Üretiliyor?

Duru, Evyap bünyesinde, İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Tuzla-İstanbul tesislerinde üretilmektedir. Duru, Türkiye başta olmak üzere; Rusya, Ukrayna, Irak, İran, Mısır, Türki Cumhuriyetleri’nde içinde olduğu, 100’den fazla ülke için üretim yapmaktadır.

Evyap A.Ş.’nin Mısır ve Malezya ülkelerinde üretim tesisleri bulunmaktadır. Evyap şirketinin 4000’den fazla çalışanı vardır. Evyap, Türkiye’nin ilk 100 sanayi şirketi arasındaki yerini korumaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir