Arko kişisel bakım ürünleri üreten bir markadır. Arko, cilt bakım ürünleri (el ve vücut kremleri), kadınlar için traş jeli ve bıçakları, erkekler için traş sabunu, traş köpüğü, traş jeli, traş bıçakları, traş kolonyası ve losyonları gibi geniş ürün gamı bulunan bir markadır. Peki, Arko ne malı? Kimin malı? Hangi ülkenin markası? Türk malı mı?

Arko Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Arko ilk olarak 1957 yılında, silindir şeklinde ve kırmızı paketiyle traş sabunu olarak piyasaya çıkmıştır. 1958 yılında da krem üretimine başlamıştır. Arko çıktığı günden beri Türk halkının vazgeçmediği bir marka olmuştur. Krem ve traş ürünleri denince akla ilk gelen marka Arko’dur. Arko Türkiye’nin %100 yerli bir markasıdır.

Arko Kimin Malı? Sahibi Kim?

Arko, Mehmet Rıfat Evyap’ın kurucusu olduğu, Evyap Sabun Yağ Gliserin San. ve Tic. A.Ş.’nin bir markasıdır. 1927 yılında Erzurum’da ufak bir atölyede işe başlayan Mehmet Rıfat Evyap, Türkiye’nin önemli iş insanlarından biri olmuştur. Evyap, Türkiye sabun ve kişisel bakım ürünlerinin ihracatında önemli bir paya sahiptir.

Arko Nerede Üretiliyor?

Arko Evyap bünyesinde, İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Tuzla-İstanbul tesislerinde üretilmektedir. Ayrıca şirketin Mısır ve Malezya’da da üretim tesisleri vardır. Evyap, ismini 100’den fazla ülkeye ulaştırmaktadır. Evyap şirketinin 4000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Evyap, Türkiye’nin ilk 100 sanayi şirketi arasındaki yerini korumaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir