Duru Bakliyat

0


Duru Bakliyat, pirinç çeşitleri, hazır yemek çeşitleri, bakliyat çeşitleri ve haşlanmış bakliyat çeşitleri ile tüketici tarafından tercih edilen bir bakliyat markasıdır. Duru, halk arasında en iyi bakliyat markası olarak da bilinmektedir. Peki, Duru ne malı? Hangi ülkenin markası? Sahibi kim?

Duru Bakliyat Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Duru, Türkiye’ye ait bir bakliyat markasıdır. 1935 yılında bulgur imalatı ile işe başlayan marka, ilk olarak askeriyenin bulgur ihtiyacını karşılamak amacıyla üretim yapmıştır. Duru, %100 yerli üretim yapan bir markadır.

Duru Bakliyat Kimin Markası? Sahibi Kim?

Duru Bakliyat, Ziya Duru tarafından kurulmuştur. 1935 yılında kardeşi İhsan Duru ile birlikte, Karaman Züğürtler Yaylasında, Gödet Irmağı kenarında ilk bulgurhaneyi açıp imalata başlamışlardır. 1936 yılında soyadı kanunu ile birlikte Duru soyadını almışlardır ve markanın ismi de Duru olmuştur. Ziya Duru’nun oğlu İhsan Duru 1976 yılında babasına ortak olmuştur. 1979 yılında şirketin kurucusu Ziya Duru vefat etmiştir. 1982 senesinde Ziya Duru’nun diğer oğlu Mehmet Emin Duru şirket ortaklığına katılmıştır. Şirketin şu an ki Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Duru ve Onursal Başkanı İhsan Duru’dur.

Duru Bakliyat Nerede Üretiliyor?

Duru bakliyat ürünleri Türkiye Karaman’da, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikada üretilmektedir. Duru Bakliyat, yurt içinde 38 bayisi, 6 bölge müdürlüğü ve yurtdışında yaygın bir dağıtım ağı bulunmaktadır. Duru, tüm Avrupa Birliği ülkelerine, Amerika, Kanada, Japonya, Çin, Avustralya, Bosna Hersek, Libya, Mısır, Nijerya gibi 51 farklı ülkeye kendi markasıyla ihracat yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir