Lexus dayanıklı, sağlam ve yüksek kalitede üretim yapan lüks bir otomobil markasıdır. Lexus markasının ürün yelpazesinde spor otomobiller, SUV’lar ve lüks sedanlara kadar birçok çeşit bulunmaktadır. Peki, Lexus ne malı? Hangi ülkenin markası? Kimin malı? Sahibi kim?

Lexus Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Lexus, 1989 yılında Japonya’da çıkarılan lüks bir otomobil markası olarak bilinmektedir. Aynı yıl ABD pazarına sunulan Lexus, kısa zamanda global alanda öncü bir marka haline gelmiştir. Lexus kuruluşundan 1 yıl sonra Avrupa pazarına açılmıştır. 2000’li yıllardan itibaren dünyaca tanınmış lüks bir marka haline gelmiştir.

2006 yılında JD Power and Associates Araçların Güvenilebilirlik Araştırmasına dayanarak Lexus markasını ABD’de en dayanıklı ve sağlam otomobil üreten marka seçmiştir. Lexus sadece araç kalitesi değil, aynı zamanda müşteri memnuniyeti konusunda da ön plana çıkmayı başarmıştır. Lexus Japonya merkezli dünyaca bilinen bir otomobil markasıdır.

Lexus Kimin Markası? Sahibi Kim?

Lexus, 1989 yılında Japonya’da Toyota Group bünyesinde, Eiji Toyoda tarafından kurulmuştur. Toyota, 1937 yılında Kiichiro Toyoda tarafından kurulmuştur. Toyota Group’un bir markası olarak üretilen Lexus, ABD’de en çok satılan lüks otomobil markasıdır ve 2005 yılından itibaren Japonya pazarında da satılmaya başlamıştır.

Lexus Nerede Üretiliyor?

Lexus, Toyota Group bünyesinde Japonya ve Asya ülkeleri başta olmak üzere bir çok ülkede motor ve otomobil üretimi yapmaktadır. Lexus marka otomobiller Kuzey Amerika Birleşik Devletleri, Asya, Avrupa, Okyanusya, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika ülkelerinde satılmaktadır. Lexus Türkiye pazarına da 2016 yılında gelmiştir. Dünyanın en iyi otomobillerini üretmek felsefesiyle yola çıkan marka, sunduğu modellerle Türkiye’de premium segmente bambaşka bir bakış açısı getirmiş bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir