Asus dünyanın en iyi anakartlarını üreten bir marka olarak bilinmektedir. Asus, anakartların yanında kişisel bilgisayarlar, ekran kartları, monitörler, router ve başka teknoloji faaliyetleri bulunan çok uluslu bir şirkettir. Peki, Asus ne malı? Hangi ülkenin markası? Kimin malı? Nerede üretiliyor?

Asus Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Asus, 1989 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir teknoloji şirketidir. Asus ilk olarak anakart üreterek piyasaya çıkmıştır. Kısa zamanda dünyanın en popüler anakartlarını üreten Asus, en iyi anakart üreticisi olarak adını dünyaya duyurmuştur.

Asus’un geniş ürün yelpazesinde bilgisayarlar, tabletler, monitörler, bilgisayar bileşenleri, kablosuz yönlendiriciler, LCD paneller, ağ donanımı, optik depolama, cep telefonu, pc soğutma sistemleri gibi birçok teknoloji çözümleri bulunmaktadır. Asus, Tayvan merkezli çok uluslu bir şirkettir.

Asus Kimin Markası? Sahibi Kim? Nerede Üretiliyor?

Asus, bir grup mühendis Ted Hsu, T.H.Tung, M.T.Liao ve Wayne Hsieh tarafından 1989 yılında Taipei Tayvan’da kurulmuştur. Bu dört deha, daha önce Acer’de donanım mühendisi olarak görev yapmıştır.

AsusTek Computer Inc. şirketinin şu an, Yönetim Kurulu Başakanı Jonney Shih, Başakan Yardımcısı Ted Hsu, Asus Group Başkanı Jonathan Tsang, CO-CEO S.Y. Hsu, CO-CEO Samson Hu olarak görev yapmaktadırlar.

Asus üretimlerinin çoğunu genel merkezi olan Tayvan’da yapmaktadır. Bunu yanı sıra Çin, Meksika Ve Çek Cumhuriyeti’nde üretim tesisleri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir