Dalin, ebeveynlerin yıllardır tercih ettiği bir bebek bakım ürünleri markasıdır. Dalin ürün yelpazesinde bebek şampuanı, bebek sabunu, bebek yağı, bebek kolonyası, bebek çamaşır deterjanı, saç spreyi, yumuşatıcı, ıslak mendil, pudra gibi bebek bakım ürünleri bulunmaktadır. Peki, dalin ne malı? Hangi ülkenin markası? Kimin malı? Türk malı mı?

Dalin Ne Malı? Hangi Ülkenin Markası?

Dalin, ilk göz yakmayan bebek şampuanı olarak 1983 yılında ortaya çıkmıştır. Dalin, ebeveynlerin ve bebeklerin tüm ihtiyaçlarına güvenilir ve kaliteli ürünlerle cevap vermektedir. Dalin Türk şirketi olan, Kopaş Kozmetik Pazarlama ve Sanayi A.Ş.’nin bir markasıdır ve %100 Türk Malı’dır.

Dalin Kimin Malı? Sahibi Kim?

Dalin, Bilim İlaç’ın da kurucusu olan Eczacı Adil Karaağaç tarafından Kopaş Kozmetik Pazarlama ve Sanayi A.Ş. bünyesinde 1983 yılında piyasaya çıkmıştır. Kopaş A.Ş. ise Bilfar Holding’in bünyesinde bulunan şirketlerden biridir. 2013 yılında Bilfar Holding’te yaşanan ayrılıklardan sonra, Kopaş Kozmetik Alp Karaağaç’ın, Bilim İlaç ise diğer iki kardeşin olmuştur. Genveon İlaç ve Kopaş Kozmetik’in yönetim kurulu başkanı olan Alp Karaağaç, şu an Dalin markasınında sahibidir.

Dalin Nerede Üretiliyor?

Dalin, Kopaş Kozmetik Pazarlama ve Sanayi A.Ş.’nin, Çerkezköy/Tekirdağ’da bulunan fabrikasında üretilmektedir. Şirketin merkez ofisi Maslak – İstanbul’da bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir