Alo sıvı ve toz formatında çamaşır deterjanı üreten dünyaca ünlü bir çamaşır deterjan markasıdır. Alo ne malı? Hangi ülkenin markası? Kimin malı? İsrail malı mı?

Alo Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Alo ilk olarak, 1943 yılında şavaş zamanı ABD merkezli P&G tarafından tasarlanıp ortaya çıkan bir deterjan markasıdır. Alo, orijinal adı ile ”Tide” ABD menşeili çok uluslu P&G şirketinin bir markasıdır.

Alo Kimin Malı? Sahibi Kim?

Alo, P&G şirketine ait bir markadır. P&G, William Procter ve James Gamble ortaklığında 1837 yılında Cincinnati, Ohio, ABD’de kurulmuştur. Procter&Gamble Alo markasınında içinde bulunduğu bir çok temizlik ürünleri, kişisel bakım ve hizjen ürünleri markalarının sahibi olduğu çok uluslu bir şikettir. Procter&Gamble şirketinin CEO görevini Jon R. Moeller yapmaktadır.

P&G Türkiye pazarına 1987 yılında girmiştir. P&G Türkiye’de ki üretimlerini Gebze-Kocaeli’nde bulunan fabrikalarında yapmaktadır. Alo (Tide) Türkiye’ye 1976 yılında gelmiştir.

Alo İsrail Malı Mı?

Alo (Tide), ABD merkezli çok uluslu P&G şirketine aittir. Alo İsrail’de ”Tide” adıyla üretilip satılmaktadır. İsrail’in en çok kullanılan deterjan markalarından biridir.

P&G 1960 yılından bu yana İsrail’de faaliyet göstermektedir. İlk fabrikasını 1964 yılında kurmuştur. P&G markaları İsrail’de de üretilmektedir ve buradan ihracatı yapılmaktadır. P&G, kamuoyu tarafından listelenen, İsrail’e destek veren şirketler ve markalar arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir