Solo kağıt havlu, tuvalet kağıdı, ıslak mendil, yüzey temizleyici mendil ve kağıt peçete üreten ve satan bir markadır. Son zamanlarda halk tarafından merak edilen Solo, ne malı? Türk malı mı? Hangi ülkenin? Nerede üretiliyor? Sahibi kim?

Solo Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Solo, 1978 yılında Türkiye’de kurulan bir markadır. İlk olarak tuvalet kağıdı üretmeye başlayan marka, zamanla ürün yelpazesini genişleterek kağıt havlu, peçete, yüzey temizleme mendili ve diğer mendil çeşitleriyle faaliyetlerine devam etmektedir. Solo Türkiye’nin yüzde yüz yerli ve milli bir markasıdır.

Solo Kimin Malı? Sahibi Kim?

Solo, İstanbul merkezli Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Anonim Şirketi’ne ait bir markadır. Şirketin temelleri, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de atılmıştır. Eczacıbaşı Topluluğu, yapı ürünleri, tüketim ürünleri ve sağlık alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayi topluluklarından biridir.

Solo Nerede Üretiliyor?

Solo temizlik kağıtları Manisa ve Yalova’da ki tesislerde üretilmektedir. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. merkez ofisi Kavacık İstanbul’da bulunmaktadır. Solo Türkiye’de üretilen Türk malıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir