Pril sıvı, tablet ve jel olarak üretilen bulaşık temizleyici bir markadır. Pril, dünyaca ünlü bulaşık deterjanı markasıdır. Pril hakkında, kimin malı? Hangi ülkeye ait? Sahibi kim? İsrail malımı? Gibi pek çok merak edilen konular vardır.

Pril Ne Malı? Hangi Ülkenin Markası?

Pril, 1951 yılında ilk toz bulaşık temizleyici olarak Almanya’da Henkel firması tarafından ortaya çıkarılmıştır. Pril, Almanya merkezli çok uluslu Henkel şirketinin bir markasıdır. Pril dünyada önde gelen bulaşık deterjanı markalarından biridir.

Pril Kimin Malı? Sahibi Kim?

Pril, Henkel şirketinin bir markasıdır. Henkel, 1876 yılında Fritz Henkel tarafından Almaya’da kurulan bir şirkettir. Henkel deterjan, şampuan, saç bakım ürünleri, boya ürünleri, parfümler ve çeşitli kimyasallar üreten bir şirkettir. Merkezi Düsseldorf, Almanya’dır.

Pril Nerede Üretiliyor?

Pril, Almanya merkezli bir deterjan markası olarak, dünyanın bir çok yerinde üretimi ve satışı mevcuttur. Türkiye’nin de ilk sıvı bulaşık deterjanı markası olarak, 1973 yılından bu yana ülke pazarının en önemli markalarından biri olmuştur. Pril, Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım fabrikası, daha önce İzmir’de bulunuyordu. 2008 yılında Ankara’ya taşınan fabrika faaliyetlerini burada sürdürmektedir.

Henkel’in, Türkiye genel merkezi İstanbul’da dır. Gebkim, Tuzla ve Ankara’da üretim tesisleri vardır. Ankara ve İzmir’de bölge satış müdürlükleri vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir