Avon kadın ve erkek parfüm, makyaj malzemeleri, cilt bakım ürünleri, losyonlar, takı eşyaları ve aksesuar gibi ürünleri üretip satan bir kozmetik markasıdır. Peki, Avon ne malı? Hangi ülkenin markası? Sahibi kim? Kimin malı?

Avon Ne Malı? Hangi Ülkenin Markası?

Avon, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş olan bir kozmetik şirketidir. Avon, 100’den fazla ülkede 6 milyondan fazla bağımsız satış temsilcileriyle, doğrudan satış şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Avon ABD merkezli bir şirkettir.

Avon Kimin Malı? Sahibi Kim?

Avon, David H. McConnell tarafından 1886 yılında New York ABD’de kurulmuştur. 130 yıldan fazla geçmişi olan Avon, 2019 yılında Brezilya merkezli Natura&Co şirketine satılmıştır. Avon hisselerinin %76’sına Natura Holding sahip olurken, %24’ü ise Avon hissedarlarında kalmıştır.

Avon Nerede Üretiliyor?

Avon, New York’ta ve Şangay’da mevcut olan AR-GE merkezi içerisinde 350’den daha fazla bilim adamıyla ve araştırmacıyla birlikte görev yapmaktadır. Avon global bir şirket olduğundan ürünleri dünyanın her yerinde satılmaktadır. Avon’un Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinde üretim tesisleri mevcuttur.

Avon Türkiye pazarına 1993 yılında Eczacıbaşı ortaklığı ile dahil olmuştur. 2003 yılı itibarı ile Avon Türkiye olarak yoluna devam etmiştir. Şirket, Avon Türkiye Gebze Tesisi’nde üretimlerini sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir