Ariel sıvı, toz ve jel formlarında çamaşır deterjanı üreten ve satan dünyaca bilinen bir markadır. Ariel ne malı? Hangi ülkenin malı? Sahibi kim? İsrail malı mı?

Ariel Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Ariel, Procter & Gamble şirketine ait bir deterjan markasıdır. Ariel ilk olarak 1967 yılında P&G tarafından İngiltere’de piyasaya çıkarılmıştır. Kökeni Birleşik Krallık olsada, Ariel ABD merkezli P&G şirketinin ürünüdür. Ariel ABD menşeili dünyaca bilinen deterjan markasıdır.

Ariel Kimin Malı? Sahibi Kİm?

Ariel, P&G şirketine ait bir markadır. P&G, William Procter ve James Gamble ortaklığında 1837 yılında Cincinnati, Ohio, ABD’de kurulmuştur. Procter&Gamble Ariel’in de içinde bulunduğu bir çok temizlik ürünleri, kişisel bakım ve hizjen ürünleri markalarının sahibi olduğu çok uluslu bir şikettir. Procter&Gamble şirketinin CEO görevini Jon R. Moeller yapmaktadır.
P&G Türkiye pazarına 1987 yılında girmiştir. P&G Türkiye’de ki üretimlerini Gebze-Kocaeli’nde bulunan fabrikalarında yapmaktadır. Ariel Türkiye’ye 1991 yılında gelmiştir.

Ariel İsrail Malı Mı?

Ariel, ABD merkezli çok uluslu P&G şirketine aittir. P&G 1960 yılından bu yana İsrail’de faaliyet göstermektedir. İlk fabrikasını 1964 yılında kurmuştur. P&G markaları İsrail’de de üretilmektedir ve buradan ihracatı yapılmaktadır. P&G, kamuoyu tarafından listelenen, İsrail’e destek veren şirketler ve markalar arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir