Zara hazır giyim alanında dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Zara, giyim, ayakkabı, aksesuar, güzellik ve parfümeri dahil olmak üzere moda konusunda uzmanlaşmış dünyaca ünlü bir tekstil markasıdır. Zara Ne Malı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? İsrail Malı Mı? Gibi bazı soruların cevapları aranmaktadır.

Zara Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Zara İspanya merkezli dünyanın en büyük hazır giyim ve aksesuar şirketlerinden biridir. 1975 yılında Arteixo, Galiçya İspanya’da kurulmuştur. Zara menşei İspanya olan bir markadır.

Zara Kimin Markası? Sahibi Kim?

Zara Amancio Ortega ve Rosalía Mera tarafından 1975 yılında Arteixo, Galiçya İspanya’da kurulmuştur. Zara yine, Amoncia Ortega’nın sahibi ve kurucusu olduğu Inditex Group’un bir markasıdır. Inditex şirketinin kuruluşuda, Zara’nın kurulduğu yıllara dayanır. Şirketin bünyesinde, Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home ve Uterqüe gibi markalar faaliyet göstermektedir.

Inditex dünya genelinde 8 markası ile online olarak 216 pazarda ve mağaza olarak 90’dan fazla pazarda, 6 bine yakın mağazasıyla hizmet vermektedir.

Zara Nerede Üretiliyor?

Zara ürünlerinin %97’si İspanya, Portekiz, Türkiye, Fas, Hindistan, Pakistan, Vietnam, Kamboçya, Bangladeş, Çin, Brezilya ve Arjantin’de üretilmektedir. Zara ve Zara Home dünya genelinde 2000’in üzerinde mağazaya sahiptir.

Zara İsrail Malı Mı?

Zara İspanya merkezli bir tekstil markasıdır. İsrail markası değildir. Fakat Zara’nın İsrail’e destek vermesi tepki çekmektedir. Hazır giyim şirketi Zara’nın Dördüncü Zara Atelier koleksiyonu, Amerikalı model Kristen McMenamy’nin fotoğraflarda giydiği bir ceketten ibaret. Ancak söz konusu kareler ceketten çok imgelerle dolu.

Zara’nın söz konusu koleksiyon için resmi hesaplarından paylaştığı fotoğraflarda yer alan enkaz ve ceset maketleri Filistin’e gönderme olarak yorumlanıp büyük tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları, insanları Zara’yı boykot etmeye teşvik etti. Zara söz konusu fotoğrafları kaldırdı fakat bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir