Samsung şirketi, akıllı telefon, tablet, bilgisayar, tv, elektronik cihazlar, beyaz eşya, ev elektroniği v.b gibi, ayrıca finansal hizmetler, bilgi ve iletişim teknolojisi hizmetleri, reklamcılık, inşaat, tıbbi hizmetler, eğlence ve perakende hizmetleri olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren dünyaca ünlü bir şirkettir. Peki, Samsung ne malı? Hangi ülkenin markası? Kimin malı? Sahibi kim?

Samsung Ne Malı? Hangi Ülkenin Markası?

Samsung merkezi Seul, Güney Kore olan dünyaca ünlü bir şirkettir. 1938 yılında kurulan şirket endüstri alanında holding şeklinde çalışmalarına devam etmektedir. Samsung, Güney Kore menşeili dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir.

Samsung Kimin Malı? Sahibi Kim?

Samsung, Lee Byung-Chul tarafından 1938 yılında Güney Kore’de kurulmuştur. Samsung Group bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren şirketler mevcuttur. Bu şirkelerin en önemlisi Samsung Electronics’tir.

Samsung Nerede Üretiliyor?

Samsung, üretimlerini başta Güney Kore, Vietnam, Endonezya, Brezilya, Hindistan olmak üzere dünyanın dört bir yanında çeşitli ülkelerde yapmaktadır. Daha önce Çin’de 2 fabrikası olan şirket, pazar payı %1’in altına düşünce bu fabrikaları kapatma kararı aldı.

Samsung, Türkiye’de de üretim yapmaktadır. Tekirdağ Çerkezköy, Kapaklı O.S.B’nde üretim tesisi kuran şirket, A serisi akıllı telefonları bu tesiste üretmektedir. 500 kişi çalışan tesiste, zamanla 1000 kişiye çıkarma hedefi vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir