Jacobs kahve çekirdeği, kurutulmuş hazır kahve, öğütülmüş kahve, kahve makineleri için kahve kapsülleri üretmektedir. Jacobs Monarch, Millicano, Velour, Gold gibi çeşitleri ile dünyaca ünlü bir kahve markası olarak bilinmektedir.

Jacobs Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Jacobs, 1895 yılında Almanya’nın Bremen kentinde ortaya çıkan bir kahve markasıdır. 1895’ten beri kaliteli kahve üretimi yapan ve Almanya’nın lider kahve markası olan Jacobs, filtre kahve, granül kahve, karışım kahvelerden espresso kapsülleri ve kahve çekirdeklerine kadar uzanan çok yönlü bir ürün çeşitine sahiptir.

Jacobs Kimin Markası? Sahibi Kim?

Jacobs, 1895 yılında Johan Jacobs tarafından Bremen Almaya’da kurulmuştur. Johan Jacobs, kendi dükkanında çay, kahve, çikolata, kakao ve bisküvi satarak işe başlamıştır. 1913 yılında Jacobs ticari bir marka olmuştur. Jacobs yıllar içinde bir çok şirketin markası olarak faaliyet göstermiştir. 2012 yılında Mondelez International Jacobs’u yeniden devralmış ve 2015 yılında Hollanda şirketi olan Douwe Egberts ve Mondelez’in kahve bölümü birleşerek Jacobs Douwe Egberts (JDE) şirketini kurmuşlardır. Jacobs, JDE şirketinin bir markası olarak faaliyet göstermektedir.

Jacobs Nerede Üretiliyor?

Jacobs kahvelerini Brezilya’da yetişen Arabica kahve çekirdeklerinden üretmektedir. Jacobs kahveleri Berlin, Almanya’da bulunan fabrikada üretilmektedir.

Jacobs, Almanya’da en çok satılan kuru gıda markası olarak faaliyet göstermektedir. Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Letonya, Litvanya, Polonya ve İsviçre’deki en popüler kahve markaları arasındadır. Jacobs, 20 yıldan fazla bir süredir Bulgaristan, Romanya, Rusya, Türkiye ve Ukrayna gibi diğer Doğu Avrupa ülkelerinde de varlığını sürdürmektedir.

Jacobs sadece Avrupa ülkeleri değil, Ortadoğu’da da satılmaktadır. Jacobs 20’den fazla ülkede pazar lideri olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir