Realme, Shenzhen merkezli akıllı telefon üreten bir markadır. Akıllı telefon ile birlikte kulaklık, akıllı saat, akıllı bileklik ve televizyon gibi elektronik ürünlerde üretmektedir. Merak edilen Realme ne malı? Hangi ülkenin? Nerede üretiliyor? Kimin malı?

Realme Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Realme, Oppo Electronics’in Başkan Yardımcısı olan Sky Li tarafından 4 Mayıs 2018 tarihinde Shenzhen Çin’de Oppo’nun alt markası olarak kurulmuştur. 30 Temmuz 2018’de Oppo’dan istifa eden Sky Li, Realme’yi bağımsız bir marka yapacağını açıkladı. 15 Kasım 2018 tarihinde yeni logosunu tanıttı ve 2019’un Haziran ayında Avrupa pazarına girdiğini resmen duyurdu.
Realme Android telefonlar Çin menşeilidir. Çin’de üretilen Realme akıllı telefonlar ve yan ürünleri dünyanın dört bir yanına dağıtılmakadır.

Realme Kimin Malı? Sahibi Kim?

Realme, Oppo eski Başakan Yardımcısı Sky Li tarafından ortaya çıkarılan ve BBK Electronic Corporation’a bağlı bir markadır. BBK Electronic Corporation, tüketici elektroniği üreten Çin’li bir şirkettir. 1995 yılında Duan Yongping tarafından kurulan BBK Electronic bünyesinde, Oppo, Vivo, OnePlus, Realme ve iQOO gibi markalar bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir