Peros toz deterjan (matik & elde), sıvı deterjan, yumuşatıcı, çamaşır suyu, sıvı el sabunu gibi temizlik ürünleri üreten ve satan bir markadır. Peros hakkında merak edilenler; Ne malı? Kimin markası? Hangi ülkenin? Sahibi kim? Nerede üretiliyor?

Peros Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait?

Peros, 2005 yılında Adana merkezli Beyaz Kağıt firması tarafından çıkarılan bir deterjan markasıdır. Peros yerli ve milli bir markadır. Peros, başlangıçta toz deterjan üretimiyle sektöre adım attı ve kısa sürede Türkiye’nin tanınmış deterjan markalarından biri haline geldi. Peros yüzde yüz Türk Malı bir markadır.

Peros Kimin Markası? Sahibi Kim?

Peros, 2005 yılında Adana’da kurulmuş olan Beyaz Kağıt firmasına ait bir markadır. Sahibi iş insanı Zühtü Doğrul beydir.
Beyaz Kağıt, toz çamaşır deterjanları, sıvı deterjan, yumuşatıcı, sıvı ve jel bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, kireç önleyici, sıvı sabun, çok amaçlı genel temizlik ürünleri, oda spreyi gibi kozmetik ürünler ile birlikte hammadde üretimi yapmaktadır. Beyaz Kağıt temizlik grubu dışında çocuk bezi, hasta bezi ve hijyenik ped sekteründe de faaliyet göstermektedir.

Peros Nerede Üretiliyor?

Peros, Beyaz Kağıt firmasının Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde ki fabrikasında üretilmektedir. Beyaz Kağıt ürünleri Türkiye pazarı ile beraber yurt dışınada ihraç edilmektedir. Beyaz Kağıt Ortadoğu, Afrika, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetleri ile birlikte yaklaşık 72 ülkeye ihracat yapmakta ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir