Juan Valdez

0


Juan Valdez, kahve dükkanı zincirleriyle tanınmış ve popüler olmuş dünyaca ünlü bir kahve markasıdır. Peki Juan Valdez ne malı? Hangi ülkeye ait? Sahibi kim? Nerede üretiliyor? Kimin markası?

Juan Valdez Ne Malı? Hangi Ülkeye Ait? Sahibi Kim?

Juan Valdez, 1960 yılında Ulusal Kahve Yetiştiricileri Federasyonu tarafından Kolombiya’da kurulmuştur. Dünyaca tanınan, sevilen ve popüler olan Juan Valdez, Kolombiya menşeili kahve markasıdır.
Juan Valdez, logosunda yer alan Juan Valdez karakteri ile Conchita, markanın vazgeçilmez simgeleri haline geldi. Juan Valdez, Kolombiya ve dünyada 500’den fazla şubesi olan popüler bir kahve markası olarak bilinmektedir.

Juan Valdez Nerede Üretiliyor?

Juan Valdez, 540 bin kahve yetiştirici ailenin çalışmalarıyla Kolombiya’da üretilmektedir. Juan Valdez kaliteli kahve çekirdekleri ve meydana çıkardığı marka algısıyla, Kolombiya’yı en iyi Arabica kahvesi üreticilerinden biri olarak öne çıkaran önemli bir marka olmuştur.

Juan Valdez, Honest Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Deveci’nin çalışmalarıyla 2022 Mart ayında Türkiye pazarına girmiştir. İlk mağazasını Harbiye’de açan Juan Valdez, Beylikdüzü First Avenue, Tuzla Viaport, Ankara ATG, Beşiktaş Akaretler, Tarabya, Bakırköy İncirli, Beykoz Acar Blu, Bursa FSM şubelerinin ardından, Kadıköy Sahrayıcedit ile 10’uncu şubesini açmış durumda. Türkiye genelinde 100’e yakın şube açmayı hedefleyen şirket, kahve sektörü ve istihdama katkı sağlamayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir