Bingo öncelikle deterjan üretmeye başladı. Zamanla ürün yelpazisini genişleterek yumuşatıcılar, yüzey temizliyecileri, krem, jel ve sprey temizleyiciler, cam temizleyicileri gibi bir çok temizlik ürünlerini üreterek tercih edilen bir marka olmuştur. Bingo çamaşır, bulaşık deterjanları, mutfak, banyo temizleyicileri ve farklı kategorilerdeki ürünleri yaşam alanlarında temizlik isteyen insanların beğenisini kazanmıştır. Merak edilen Bingo, ne malı? Kimin malı? Hangi ülkeye ait? Nerede Üretiliyor?

Bingo Ne Malı?

Bingo, ülkemizin yerel bir deterjan markasıdır. Türkiye’de üretilen ve satışı yapılan Bingo, ülkenin temizlik ürünleri pazarında önemli bir yere sahiptir. Bingo deterjanları, piyasada bulunan ve farklı kategorilerdeki temizlik ürünleri ile tercih edilen yerli bir markadır.

Bingo Nerede Üretiliyor?

Bingo ürünlerini Kocaeli’nde ki fabrikasında üretmektedir. Ayrıca Ukrayna, Bulgaristan ve Cezayir’de kurulan üretim tesisleriyle, dünya genelinde 44 ülkeye ihracat yapmaya başlamıştır.

Bingo Kimin Malı? Sahibi Kim?

Bingo, Ahmet Yahya Kiğılı’nın sahibi olduğu Hayat Holding bünyesinde bulunan Hayat Kimya A.Ş.’nin bir markasıdır. 1987 yılında Hayat Kimya A.Ş. ile sektöre adım atan Ahmet Yahya Kiğılı, 2001’de Kocaeli kentinde modern ve yüksek kapasiteli deterjan ve ev temizlik ürünleri tesisini açmıştır. Bingo markası ile bir çok ürün grubuyla üretim yaparak Türkiye’nin en önemli markalarından biri olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir