Baymak ısıtma, soğutma, su ısıtıcılar, yenilenebilir enerji ve su teknolojisi kategorilerinde üretim yapan bir markadır. Ayrıca ürettiği teknolojilerin, ihracat ve ithalatını yapmaktadır.

Baymak Ne Malı?

Baymak 1969 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştır. Baymak markasının ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan’ın elinde olan %50’lik hissesini, BDR Thermea Group şirketine satmasıyla, Baymak bu şirketin bünyesine katılmıştır. Baymak markasına 2013 yılında tamamen sahip olan BDR Thermea Group Hollanda merkezlidir.

Baymak Nerede Üretiliyor?

Baymak, BDR Thermea Group bünyesinde, Türkiye’nin İstanbul kentinde 60.000 m2 alanda 2 üretim tesisinde iklimlendirme cihazları üretmektedir. Türkiye’nin her yerinde 600’ü aşkın bayisi, 2100 satış noktası ve 300’ü geçkin yetkili servisleri ile faaliyet göstermektedir. Ayrıca 65 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Baymak Kimin Malı? Sahibi Kim?

Baymak, BDR Thermea Group şirketinin bir markasıdır. İklimlendirme sektörünün 3 dev firması olan Baxi Group, De Dietrich ve Remeha Group’un 2009 yılının sonunda güçlerini birleştirerek BDR Thermea Group şirketini kurmuşlardır. Bu şirketin merkezi Apeldoorn Hollanda’da bulunmaktadır.
BDR Thermea Hollanda, Fransa, İngiltere, İtalya ve Doğu Avrupa ülkelerinde ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Türkiye, Rusya, Çin ve Kuzey Amerika pazarlarında da güçlü pozisyondadır ve 82 ülkede de faaliyetlerine devam etmektedir. BDR Thermea Group bünyesinde Baxi, De Dietrich, Remeha, Brötje, Chappée ve Baymak gibi güçlü markalar bulunmaktadır. Şirketin Avrupa’da yaklaşık 6500 çalışanı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir