Awox elektronik, küçük elektrikli ev aletleri, ısıtma ve soğutma ayrıca plastik ve metal enjeksiyon üretimlerini ayrı bölümler halinde dev üretim tesislerinde yapmaktadır. Awox ne malı? Nerede Üretiliyor? Kimin malı? Sahibi Kim? Gibi soruların yanıtları aranmaktadır.

Awox Ne Malı?

Awox Türkiye’nin elektronik markasıdır. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve üretimlerinide tamamen yerli olmasına azami özen gösteren, Türk malı elektronik markasıdır.

Awox Sahibi Kim?

Awox Can Holding Şirketler Grubu bünyesinde bulunan küçük elektrikli ev aletleri ve elektronik markası olarak faaliyet göstermektedir.

Awox Nerede Üretiliyor?

Awox Türkiye’de Çerkezköy ve Lüleburgaz’daki tesislerde üretilmektedir. Ayrıca Mersin-Tarsus’da kurulumu devam eden Can Holding A.Ş.’nin Tectone Arge Merkezi yakın zamanda açılacaktır.
Awox televizyon, beyaz eşya, elektrikli süpürge ve elektrikli küçük ev aletleri vb. makinelerin özgün tasarımlarının geliştirilip üretileceği fabrika tamamlanıp açıldığında, 670 bin m2’lik bir alanda 14 bin kişiye iş imkanı sağlanması ve yılda 54 milyon adet makine üretim yapılarak 7 kıtaya ihracatı planlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir