ABC Deterjan

0


ABC Deterjan, önde gelen toz ve sıvı temizlik ürünleri markası olarak çamaşır, bulaşık deterjanları, yüzey temizleyicileri, sıvı el sabunları, yumuşatıcılar, krem temizlik ürünleri gibi bir çok ürün yelpazesine sahiptir. ABC Deterjan, kalite ve uygun fiyatlarıyla yıllardır müşterilerinin beğenisini kazanarak ve piyasadaki yerini koruyarak yoluna devam etmektedir.

ABC Deterjan Ne Malı? Türk Malı Mı?

ABC Deterjan, 1972 yılında ilk Başer Kimya olarak Osmaniye’de kuruldu. İlk kurulduğunda yurt içi ve yurt dışı pazarlarına kimyasal hammadde üretmek için yola çıkmıştır. 1974 yılında Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeki tesislerinde, ilk deterjan hammaddesi üretmeye başlamıştır. 70’li yılların sonunda krem deterjan ve 1985 yılında toz deterjan üretimini başlatmıştır.
ABC markası Colgate grubuna ait bir markaydı. 2008 yılında Başer Kimya bu markayı satın alarak yüzde yüz yerli ve millileştirmiştir. 2010 yılında Başer Kimya şirket ismini ABC Deterjan olarak değiştirmiştir.

ABC Deterjan Sahibi Kim?

ABC Deterjan, Mehmet Başer’e ait bir şirkettir. Mehmet Başer, aynı zamanda şirketin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

ABC Deterjan Nerede Üretiliyor?

ABC Deterjan, Türkiye’de Osmaniye ilinin Bahçe ilçesindeki tesislerinde üretilmektedir. %100 yerli olan marka Türkiye’de en büyük 500 şirket içindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir